פריקת אנרגיהאנרגטיות והצורך בפריקת אנרגיה שונה בין הכלבים. אצל חלק הפעילות המועדפת היא התכרבלות ולעיסה של צעצוע מועדף וחלק מהכלבים, בעיקר אלה שנוצרו לצרכי עבודה, צריכים לבצע פעילות מאומצת בתדירות גבוהה אחרת נמצא אותם מהר מאוד מפתחים התנהגות הרסנית שיהיה קשה מאוד להשתלט עליה.

לרוב בעלי כלבים מסוג כזה דואגים לצעצועים עמידים ומרבים במשחקי כדור, זאת התחלה טובה אבל הכלבים האלה זקוקים ליותר. יש הרבה דרכים לפריקת אנרגיה ויצירתיות היא שם המשחק, אנחנו ממליצים לגוון כדי להשאיר את הכלבים מסוקרנים ובעניין. כמה דוגמאות:


  • ריחרוח: מכניסים מעט אוכל לכלב לנרתיק או שקית ובזמן שהכלב נשאר במקום, מחביאים את האוכל, בהתחלה במקום שימצא בקלות. אחרי שמחביאים קוראים לכלב ומעודדים אותו לחפש. כשמוצא ניתן מחמאה וחתיכה קטנה מהאוכל. לשים לב לקזז כמויות ממנת האוכל היומית. מעלים בהדרגה את רמת הקושי ומתרגלים ביחד. אפשר להשתמש בקופסאות ריקות שמריח מביניהן בהתחלה ובהמשך אפשר לעבור לחדרים או מקומות גדולים יותר.

  • פקודות בסיסיות: מלבד היתרונות של כלב שמבין פקודה, תרגול הפקודות נותן לכלב מאמץ מנטלי מעולה. הכלב מנסה להבין מה אנחנו רוצים, לומד לתקשר איתנו וכשיוציא אנרגיה פיזית, נוכל לנצל את הפקודות שעבדנו עליהם למשהו שיגרום לו להתרכז בנו ויסיט את תשומת לבו אלינו.

  • ספורט משותף: תאמינו או לא, הכלבים שלכם יכולים להיות השותפים הכי מחויבים שיש לפעילות משותפת. ריצה, הליכה מהירה, אופניים, שחייה, מכשולים, רק תגידו והם שם. כמובן שכמונו הם זקוקים להתחלה מדורגת, עידוד ותמיכה אבל ברגע שהם קולטים את העניין ומה מותר מתי, זה יהיה הדבר המועדף עליהם. יש רצועות מתאימות לכל פעילות שתוכלו לחשוב עליה והרבה ענפים משותפים לאנשים וכלבים בחלקם אפילו תוכלו להתחרות.

  • כדור: חוץ מלזרוק ולהביא, אפשר לעבוד עם הכלב עם מספר כדורים כך שממש לפני שמחזיר אלינו את הכדור הראשון, כבר נזרוק לו את הכדור השני וכן הלאה. כך הכלב יצטרך לחשוב מהר יותר. אפשר לבקש מהכלב לשבת, לזרוק את הכדור ורק אז לתת לו לרוץ להביא. זאת מיומנות שחשוב לעשות בהדרגה, לחכות ולא לקפוץ לגירוי יכול להיות קשה לכלבים בהתחלה.

  • בקבוק פלסטיק וצעצועים תוצרת בית: בין כלבים לבקבוקי פלסטיק יש סיפור אהבה. אפשר להכניס בבקבוק גדול (ללא הפקק והטבעת) כמה גרגירי אוכל יבש, ולתת לכלב לשחק עם זה. יש דרכים רבות להכין לכלב משחקים מחפצים שאנחנו כבר לא זקוקים להם והיו בדרך לפח. צינורות, בדים שאפשר לקשור, חבלים וכדורים, כמעט כל דבר יכול לשמש אותנו למשחק עם הכלבים. חשוב לשמור על משחק זהיר והוצאת אנרגיה בטוחה, לשים לב לתגובות הכלב, לסביבה שלנו ומזג האוויר.

פוסטים אחרונים

הצג הכול

הלטי