על משמעת ואילוףכלבים מונעים על ידי רפלקסים, אינסטינקטים וגבולות טריטוריה בסביבה המקיפה אותם.

בתוך הבית או במקום שקט אם נבקש מהם משהו, כמו לבוא או לשבת, בהנחה שהבינו למה התכוונו ואין בעיות התנהגות בתוך הבית עצמו, מרבית הכלבים יקשיבו ולא נתקל בהתנגדות.

כשנהיה בחוץ עם גירויים חזקים יותר כבר יהיה קשה יותר לגרום לכלבים לעשות את מה שביקשנו.

הרצונות שלנו מתנגשים וכלבים שלא לימדו אותם אחרת, יעדיפו את הגירוי שמושך אותם באותו רגע.

לימוד הכלב פקודות בסיסיות יכול לעזור לבעיות מסוימות, אבל לא יחליף אילוף שמטרתו להגיע לכלב מאוזן, רגוע ומחונך.


בעיות התנהגות רבות מופיעות יחד עם משמעת ולרוב מבטאות קשיי תקשורת. מומלץ להתחיל באילוף בזמן שהכלב צעיר ככל האפשר לפני רכישת הרגלים רעים ועדיין חשוב לזכור שכלבים תמיד יכולים ללמוד ואף פעם לא מאוחר מדי לעבוד עם כלב וללמד אותו מה ההתנהגות הרצויה מבחינתנו.


לגרום לכלב להבין מה אנחנו רוצים ממנו יכול להיות מתסכל גם בשבילו וגם בשבילנו. מה שאנחנו לפעמים מחשיבים לדבר רע, הכלב תופס כהתנהגות כלבית רגילה לחלוטין, כמו ללעוס או לחפור באדמה ובדשא. הכלבים לומדים להכיר את הסביבה שלהם עם הפה, האף והכפות והתוצאות של זה בסביבה הלא נכונה יכולות להוביל לבעיות. הכלבים לומדים דברים כל הזמן, גם כשאנחנו לא שמים לב או בכלל לא בסביבה. אין להם אבחנה אם מדובר בדבר טוב או רע ולכן עלינו להבהיר להם מה רצוי ולצד זה מה אנחנו לא מרשים ואסור לעשות.


באילוף לומדים מה צריך לבקש מהכלב, מה לדרוש ואיך. חיזוק על התנהגות רצויה ואיך מגיבים בזמן שהכלב עושה משהו שאסור לו. האילוף בונה את האמון והביטחון בקשר עם הכלב שלכם, מספק גירוי מנטלי ובונה ביניכם לבין הכלב שפה משותפת, ששניכם מבינים.

כלבים נהנים באילוף מהישגים, חיזוקים ולבלות זמן עם הבעלים שלהם, שמבחינתם זה הפרס המושלם, והבעלים זוכים בחבר הכי נאמן שיש.

פוסטים אחרונים

הצג הכול

הלטי