נשכנות גוריםנשיכה היא דרך תקשורת כלבית תקינה וטבעית אצל גורים.

גורים הם סקרנים, שובבים, בודקים את הגבולות שלהם ושלנו ומתלהבים עם כל גילוי חדש.

אפילו שהגור נראה לנו כמו היצור הכי מתוק בעולם והנטייה שלנו היא להרעיף עליו המון אהבה, חשוב לזכור כי מדובר בכלב (גם אם עדיין קטן) וכך גם צורת התקשורת שלו. הגורים מרחרחים,רצים, מושכים ונושכים(פריקה אוראלית). נשיכות מעידות על התפתחות תקינה של גור ולכן במידה שהגור אינו נושך, כדאי להתייעץ על מנת לאבחן את המקרה ולמצוא פתרון מתאים.

בשבועות הראשונים לחייו נחשוף את הגור למרקמים שונים כמו פלסטיק, עץ, כדור וגם עור אדם.

הגור מריח, מלקק, נושך ונוגס בכל מרקם אפשרי בעזרת הפה והשיניים המאוד חדות שלו.

בזמן משחק עם אנשים, הגור יתרכז באצבעות ובבגדים בעיקר. זה יכול להיות חמוד כשהגור בן מספר שבועות אבל התנהגות כזאת בגיל שלושה חודשים כבר תהיה מכאיבה ותגרום נזקים שיגדלו בכל יום שעובר. לידיים שלנו אין שום סיבה להיות ליד הפה של הגור בזמן משחק ולכן יש להימנע מכך. נזכור לגלות סבלנות ולתת לגור לגשש ולהכיר את העולם, יחד עם הצבת גבולות בצורה נכונה.

גורים צריכים ללמוד לשחק עם הבעלים שלהם ובני אדם בכלל בעדינות. על מנת לאפשר להם לחדד את השיניים ולהפעיל את הפה בצורה עוצמתית יותר נעזר בצעצועים ועצמות לעיסה מתאימות לגורים.חשוב שחינוך גורים יתבצע בצורה חיובית, תמיד נראה לגור את הדבר הרצוי ולעולם לא נרים עליו יד.


כאמור, נשכנות גורים היא דבר נורמלי וחלק מהתפתחות טבעית. נשכנות הופכת לבעיית התנהגות כשהיא אגרסיבית ונובעת מפחד, תסכול או דבר אחר שגורם לגור להיות מתוח ולהגיב אליו.

לפעמים הרמה של הגור לגובה, משחק פרוע מדי, רעש חזק- יגרמו לגור לבהלה ותגובה אגרסיבית.

ניתן להבחין בכך בדרכים שונות, גוף מתוח, חשיפת שיניים, נהמות ובעיקר נשיכות חזקות.

במקרים כאלה חשוב לתפוס את הבעיה ולטפל בה בעזרת אילוף וחינוך גורים, מוקדם ככל האפשר.


השנה הראשונה בחייו של הכלב חשובה מאוד להתפתחות תקינה והכלב רוכש בה את ההרגלים שלו. על מנת שהגור שלנו יגדל להיות כלב מאושר, בריא ומחונך, נלמד במהלך שיעורי האילוף איך מבצעים לגור חשיפה נכונה לעולם שסביבו ואיך עלינו להגיב לסיטואציות שונות. נעניק לגור סביבה בטוחה ונלמד אותו גבולות עליהם נחליט יחד.


פוסטים אחרונים

הצג הכול