חשיפה לגורלאחר שלושה חיסונים של הגור הגיע הזמן לצאת החוצה, אנו ממליצים מאד שקולר יהיה על הגור מהיום הראשון בבית בלי להוריד אותו, כדי שיתרגל לתחושה הזאת בצוואר.

לפני היציאה החוצה נרגיל את הכלב גם לרצועה. מומלץ לשים ולהוריד רצועה יחד עם חיזוק על מנת שתהיה מקושרת לכלב עם דבר חיובי וגם לתרגל הליכה נכונה עם הרצועה בתוך הבית או בחצר לפני שממש יוצאים החוצה לרחוב.


חשיפה מתרחשת עד גיל שלושה חודשים, בתקופה זו מתגבש האופי של הגור והדרך בה יגיב לסיטואציות שונות בחייו ולכן מומלץ להכיר לו בתקופה הזאת מגוון רחב של סביבות, רעשים, חיות, אנשים ואפילו ריחות. ככל שהחשיפה תהיה מוצלחת יותר ככה הגור שלנו יגדל להיות כלב רגוע יותר.

כמות הדברים אליהם ניתן לחשוף את הכלב היא כמובן אין סופית ולמרות ההתרגשות והפיתוי הדרך הנכונה לבצע חשיפה היא לאט ובזהירות ובהתאמה לגור ותגובותיו. תמיד נחזק וניצור בחשיפה אווירה חיובית עם תשבוחות, חטיפים ועידוד.


כאשר יוצאים החוצה מומלץ להיעזר בחטיפים ולחזק על התנהגות והליכה נכונה בלי קשר לפקודות.

לדוגמה, אם הלכתם ברחוב ולפתע הופיע אופנוע רועש והגור שלכם לא ממש נבהל או הגיב אליו, תנו על התנהגות כזו חטיף וכך תראו לו שזה משהו שאתם מרוצים ממנו.

לעומת זאת אם הגור שלכם מפחד ממשהו בחוץ, נובח או מיילל, מומלץ להתעלם ולא להרים ולנסות להרגיע כמו ילד, פעולה שרק תחזק את הפחד של הכלב ותראה לו שזה דבר חיובי.

חשיפה היא היכרות חיובית בין הגור לעולם. חשיפה למגע של אנשים, ילדים, רעשים, מים, וטרינר וגם לדברים בסיסיים יותר כמו המקום בו אוכל ושותה בבית והמיקום של מקום הרביצה שלו.

חשיפה נכונה חשובה מאוד להתפתחות הגור, תמנע בעיות התנהגות עתידיות ותעזור לגור לגדול להיות כלב בטוח בעצמו, רגוע ושמח.פוסטים אחרונים

הצג הכול