חשיבות הטיפוחטיפוח הכלב חשוב לשמירה על בריאותו והוא חלק בלתי נפרד מחייו בכל עונות השנה.

את אופן הטיפוח, ביתי או במספרה, נקבע בהתאם לגיל וגזע הכלב.

במספרת כלבים נראה בעיקר שיצו, פומרניין, פודל יורקשייר וקינג צ'ארלס קבליר אבל כמובן שמגיעים כלבים נוספים, מכל סוג ומין. הטיפוח כולל שמירה על פרווה נקייה ומסודרת, ניקוי, רחצה, הברשה, גזיזת ציפורניים ועוד, הכל בהתאמה לכלב שלכם.

תדירות מקלחת מומלצת לכל כלב תלויה בגזע, סביבת המחייה שלו וסוג הפרווה. חשוב לקלח רק כשצריך ולא יותר מכך כדי לא לפגוע בפרווה ובשומן הטבעי שיש לכלב ומגן עליו ממזג האוויר. כדאי להשתמש בשמפו ייעודי לכלבים ולבדוק שהוא לא מייבש את עור הכלב או גורם לו לגירוי. המים בזמן המקלחת צריכים להיות פושרים- קרירים, כלבים רגישים יותר מבני אדם ולכן לא משתמשים במים חמים. אחרי שטיפה קלה ניתן לסבן ואחר כך לשטוף היטב את כל השמפו.

ייבשו היטב את הכלב אחרי המקלחת בעזרת מגבת ולא עם מייבש שיער (חם מדי לכלבים ועלול לגרום לכוויות) והקפידו במשך כל התהליך לדבר לכלב בקול רגוע ולחזק אותו, מומלץ עם מחמאות וגם חטיף בסוף. רוב הכלבים לא יאהבו בהתחלה את הרעיון. ככל שנשדר להם שזה דבר טוב ונעים שגם הם מרוויחים ממנו, הכלבים יתחברו ואפילו יאהבו בסופו של דבר את זמן המקלחת.


לעומת המקלחת המאתגרת, רוב הכלבים ישמחו לסירוק והברשה עדינה של הפרווה שמאוד עוזרת בהסרת עור מת ושיער שנשר.

המברשת או המסרק בהם משתמשים משתנים לפי אורך הפרווה ועוזרים בהתרת קשרים יעילה ולכידה של השערות הנושרות. תדירות ההברשה תגבר ככל שפרוות הכלב עבה וצפופה יותר.

הפרווה חשובה מאוד ומגנה על הכלב שלנו מהסביבה ומהשמש בימי הקיץ. קשרים מקשים על כניסת

אוויר וגורמים בדרך כלל למשיכות וגירוד שיכול להוביל לפצעים.


תספורת לכלבים מבצעים רק לאחר התייעצות עם וטרינר או ספר כלב מקצועי כדי לוודא שלא נפגע בכלב.

תספורת ראשונה לגזעים הזקוקים לכך תתבצע בדרך כלל רק לאחר שהכלב מחליף את פרוותו. לפעמים לאחר תספורת לכלב ייקח מעט זמן להתרגל למראה החדש וחשוב לחזק אותו ולהראות לו שאנחנו מרוצים ממנו כדי שהביקורים העתידיים שלנו במספרה יהיו חיוביים.

פוסטים אחרונים

הצג הכול